Vítám Vás na svém blogu, doufám, že se vám tu bude líbit! :)
Nezapomeňte tu nechat hodnocení, nebo komentík ;)
A brzo se zase vraťte ;)
.
.

Název: Vitalové - Portál
Stav: rozepsaná
Počet kapitol: 27
Žánr: fantasy, romance, sci-fi
Číst ZDE! - Po kliknutí sjeďte kurzorem níže!Název: Vampírská Akademie Jinak - Láska s kapkou krve
Stav: dočasně uzavřená
Počet kapitol: 14
Žánr: fantasy, romance, sci-fi
Inspirace: Vampýrská Akademie
Číst ZDE! - Po kliknutí sjeďte kurzorem níže!


Název: Vampírská Akademie Jinak - Láska s kapkou krve - NIKOLAS
Stav: dočasně uzavřená
Počet kapitol: 14
Žánr: fantasy, romance, sci-fi
Inspirace: Vampýrská Akademie
...................Číst ZDE! - Po kliknutí sjeďte kurzorem níže!

2. kapitola - Bella X Kate (1/2)

9. března 2014 v 16:50 | Nikka |  Láska s kapkou krve

Bella X Kate

Panebože, co se to se mnou děje??? Vždyť to je už potřetí co se mi to stalo! Už třetím dnem mám doslova a do písmene stejný sen.
Podívám se na Bello, ale vidím, že ještě spí. Otočím se a spatřím můj starý budík, který jsem dostala k patnáctinám. Při vzpomínce na své patnácté narozeniny, mi nekontrolovaně stekla slza po tváři. Smetla jsem ji i se vzpomínkou z mé hlavy. Ale není to tak jednoduché, je to moc bolestné na to, aby se to dalo zapomenout. Raději se zaměřím zpátky na budík.
Je už skoro půl sedmé ráno. Sakra, ulevím si a jdu jí, ač neochotně vzbudit. " Bello, vstávej! Nedělej, že spíš! Nezapomeň, že zrovna já jsem ta poslední, komu bys měla lhát. Já tě slyším!"
Já vím, že je vzhůru, cítím to putem, ale každý přece zná naší princeznu spánku morojku Alžbětu Isabelu Blackeovou. Zatímco já její mladší, ale věrná sestra Veronika Kateřina Blackeová, a zároveň její strážkyně, teda zatím ne oficiálně, tak já abych se o všechno starala.
"Ale já nic neřekla! Tys mi zase vlezla do hlavy, že jo?" vydechla unešeně. "Na co jsem myslela? Jaký to bylo?" ptala se jako vždy na to samé. Nechápu proč, ale nějakým způsobem ji to fascinovalo.
A já ji odpověděla: "Jako vždy, myslela jsi na vůni snídaně a na to, jak sladíš lak na nehty s oblečením." Odpověděla jsem nabroušeně.
"Kate, co se děje?" zeptala se mě nevině.
Ale copak jsem jí to mohla říct? Vždyť už tak má dost starostí se svým morojským tátou a já jí to nechtěla dělat ještě těžší. Tak jsem jen řekla: "Nic, co by mělo být?" zřejmě mi na to neskočila. Už otevírala pusu, že něco namýtne, ale následující slova ji umlčela: "Tááák, Isabelo, pověz, co budeme dnes dělat, a co si dáme k jídlu? Nezapomeň, že dnes je celý den vyhrazený zásadně tobě!"
Úplně jsem na ní viděla, jak se soustředí, aby si naplánovala celý den. Bohužel ale nikdy nedokáže naplánovat celý den tak, že by si zjistila, jak dlouho trvá přeprava z různých míst, nebo tak, aby se vyhnula nebezpečí, a taky nikdy nedokáže nechat mě jako strážce, ale musím s ní chodit zkoušet tuny hadříků, jen proto, aby mi potom řekla: "Ne, to vypadá příšerně!!!"
Mezitím, co jsem přemýšlela, Bella zmizela v provizorním obýváku a začala z mega kufru vytahovat oblečení. To bude trvat dlouho.
No nic, já jdu zatím do koupelny. Dala jsem si rychlou ranní sprchu a vychutnávala si ten úžasný dojem klidu, ale pouze jen dojem, protože jsem se najednou ocitla v Bellině hlavě. Otočila jsem kohoutkem na druhou stranu a v momentě, kdy na mě začaly padat ledové proudy vody, jsem se vrátila zase do své hlavy. Ručníkem jsem si ovázala vlasy a vzala si župan. Udělala jsem každodenní hygienu. A pak si vyfénovala vlasy.
Slabě jsem se nalíčila, ale s mým omezeným množstvím šminek to je docela těžké. Ne, že bych si to nemohla dovolit, přece jenom jsem z královské rodiny, ale já uvažuji prakticky na rozdíl od ségry, která uvažuje pouze teoreticky až iracionálně. Říkám si, co by si beze mne počala, kdybych vše nezařizovala.
Splétám si své dlouhé vlasy do francouzského copu. Je to nejjednoduší a hlavně to vypadá pěkně. Když jsem byla hotová, mrkla jsem na sebe do zrcadla a se vzpřímenou hlavou jsem vyšla z koupelny.
Bella si mezitím stihla nalakovat nehty, namalovat se, oblíknout se a taky naštěstí připravit oblečení i pro mě. Jen co jsem vyšla z koupelny, zmizela tam ona. Během deseti minut, což považuji za její osobní rekord, vylezla a hned cupitala ke dveřím, kde už na ní i na mě čekaly dva páry bot. Mě přichystala balerínky s páskou přez nárt a sobě samozřejmě taky balerínky ale vyzdobené flitrama a mašlí na špičce.
Už několikrát se mě snaživa přemluvit na zdobené boty na podpatku, ale já jí vždy odpověděla, že ne, protože jsou při boji nepraktické.
Bella je moroj, tím pádem má vysokou a štíhlou postavu a měří 182 cm. Zatímco já jsem dhampír a proto mám nízkou, ale svalnatou postavu a měřím 164 cm, proto Bella nikdy nenosí podpatky, když je se mnou. Byla by totiž asi o dvě hlavy větší jak já.
Otevřela jsem jí dveře a zeptala se: "Připravená?" zeptala jsem se.
Odpověděla mi pouze: "ANO!" a vykročila. Já mezitím zamknula dveře a rozhlídla se po možném nepříteli a nasadila kamennou strážcovskou masku. A vykročila za ní.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Co by jsi chtěla být?

Moroj
Dhampír
Strigoj

Komentáře

1 Nikka Nikka | E-mail | 9. března 2014 v 16:53 | Reagovat

No, nakonec je ta kapitola dřív cestou do nemocnice jsem to hodila na web
Přeji pěkné počteníčko :D

2 ANONYM:) ANONYM:) | 9. března 2014 v 16:57 | Reagovat

Super! :)

3 Mikka Mikka | E-mail | 9. března 2014 v 19:42 | Reagovat

[2]:díky <3 <3 <3

4 Kač ka Kač ka | E-mail | 26. března 2014 v 21:51 | Reagovat

úžasný :-D spěchám si přečíst další kapču :-)

5 Katy Katy | Web | 2. dubna 2014 v 20:32 | Reagovat

Tohle je první blog který mě opravdu zaujal. Moc dobrý.

6 Seléna Seléna | 16. dubna 2014 v 13:06 | Reagovat

teda krásná kapitolka.. jen mi vrtá vhlavě dvojčata akaždá jiný druh.. no uvidim třeba se to dozvím:-) jak se to stalo:-)

7 Kate Kate | 18. dubna 2014 v 18:46 | Reagovat

:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama