Vítám Vás na svém blogu, doufám, že se vám tu bude líbit! :)
Nezapomeňte tu nechat hodnocení, nebo komentík ;)
A brzo se zase vraťte ;)
.
.

Název: Vitalové - Portál
Stav: rozepsaná
Počet kapitol: 27
Žánr: fantasy, romance, sci-fi
Číst ZDE! - Po kliknutí sjeďte kurzorem níže!Název: Vampírská Akademie Jinak - Láska s kapkou krve
Stav: dočasně uzavřená
Počet kapitol: 14
Žánr: fantasy, romance, sci-fi
Inspirace: Vampýrská Akademie
Číst ZDE! - Po kliknutí sjeďte kurzorem níže!


Název: Vampírská Akademie Jinak - Láska s kapkou krve - NIKOLAS
Stav: dočasně uzavřená
Počet kapitol: 14
Žánr: fantasy, romance, sci-fi
Inspirace: Vampýrská Akademie
...................Číst ZDE! - Po kliknutí sjeďte kurzorem níže!

4. kapitola - Rádoby strigoj (1/2)

21. března 2014 v 12:00 | Nikka |  Láska s kapkou krve

Rádoby strigoj (1/2)


Otočím hlavu a rukou sáhnu za záda pro kůl. Držím kůl stále v jedné ruce pod tričkem, ale neukazuji ho. Bella stojí za mnou a vybírá si mezi tyrkysovým nebo růžovým tílkem, nakonec stejně vezme oba a jedno mi dá, na to jí znám moc dobře. Zaměřím se zpátky na ten upřený pohled. V chodbě, která vede na záchody je tma. Mihl se tam pohyb. Teď už to chápu. Je tam strigoj. Doběhnu k Belle, která zrovna platí u pokladny kreditkou.

"Bello je tu strigoj!"řekla jsem zadýchaně.

"Co? A to mi říkáš až teď?" zeptá se. V očích se jí mísí děs, strach, panika, ale taky víra a důvěra ve mě. Což mě potěšilo.

"Neboj se, já ho zneškodním!" zavrčela jsem.

"Ne Kate, to nesmíš!" vykřikla, ale nezastavila mě, protože jsem už vyběhla a vešla do chodby, nahmatala vypínač. Klap. Světlo se rozsvítilo, ale pak všechno zčernalo a poslední co si pamatuji, byla ostrá bolest hlavy a můj výkřik: "Bello!"

▪▪▪

Pohled Belly:

Panebože! To nesmí, vždyť je to moje setra, jestli se jí něco stane… Tak už jí znovu zachránit život nemůžu. Jednou jsem to už udělala, ale dvakrát to prostě nejde! Já jí chtěla zastavit, ale už bylo pozdě, vešla do chodby. Bliklo tam světlo a ozvala se rána. Rozeběhla jsem se ke dveřím, ale naneštěstí jsem narazila do Kate, kterou nesl nějaký kluk v náručí. "Kate!" vykřikla jsem.

"Sakra nekřič! Jsme na veřejnosti! Ty jsi Bella, že jo?"

"Jo jsem, jak to víš?" zeptala jsem se ho?

"Vykřikla tvé jméno než…" nedokončil větu, podíval se dolů na Kate a potom zase na mě. "No tak "Bello" jestli jí chceš ještě někdy vidět tak pojď se mnou!" řekl a nečekal, až mu odpovím. Pořád na ní tak starostlivě koukal a taky trochu zkoumavě. Studoval její obličej tak, že to s ní málem napálil do sloupu, na poslední chvíli jsem do něho strčila. Okamžitě se vyhnul. Má opravdu rychlé reflexy.

Odvezl nás k němu domů, jeho dům je doopravdy pěkný. Kate leží na jeho posteli a je v bezvědomí… On je v kuchyni a vaří pro Kate čaj a pro mě kafe. Vyskočila jsem ze židle, na které jsem seděla a koukla jsem na Kate. Hýbla prstem. "Kate, Kate, vzbuď se!"

"Hmm…" bručela. Musela jsem se zasmát.

Otevřela oči a zaostřila na mě. "Bello? Kde… Kde to jsem?" koktala.

"U nějakého kluka doma, jakže to říkal, že se jmenuje? Myslím něco na n nebo na k? Nevím! On nás sem odvezl potom, co ti to udělal, ale on nechtěl! Je moc milý!!!" řekla jsem a snažila se, aby na něj nebyla naštvaná nebo hůř, aby ho nechtěla na oplátku zabít! No stejně myslím, že až ho uvidí, tak změní názor, je to přesně ten tip kluka, co se jí líbí.

▪▪▪

Pohled Kate:

"Je moc milý!!!" říkala zrovna Bella.

"Milý? Řekla jsi milý? Co je milého na tom, že mě někdo praští do hlavy?" zuřila jsem. "Kde je?" nechtěla mi odpovědět. "Alžběto Isabelo Blackeová, okamžitě mi odpověz, kde je! Neboj, nezabiju ho," dodala jsem klidnějším hlasem.

Najednou se otevřely dveře dokořán. Já jsem automaticky vyskočila z postele a zaujala bojový postoj. Ale zamotala se mi hlava a já mu spadla rovnou do náruče, neschopná pohybu ani slov.

"Vy jste ty královské sestry, že jo?" zeptal se nevěřícně.

"Jo jsme," řekla Bella. "Vadí?"

"Ne!" vyhrkl. "Naopak, komu se podaří, aby mu královská dhampírka spala v posteli?" vtípkoval, ale mě to moc vtipné nepřišlo. Měl stejný hlas, jako ten kluk ve snu, chtěla jsem se na něj otočit, ale nešlo to.

"Poklonil bych se vám, ale mám v rukách vaší sestru!" řekl a nadhodil si mě, protože jsem mu začala klouzat z rukou.

Bella mi poslala myšlenku: "Jsi v pořádku?"

"Ne!" odpověděla jsem jí v duchu. "Nemůžu se hýbat, ani mluvit!"

Ten kluk mě položil na postel a hlavu mi otočil směrem od něj. Sakra!

"Podej mi ruku!" řekl Belle a poutem jsem cítila, jak mu jí podala. Druhou rukou mne chytil za pravou paži a Bella za levou. Pak mnou projela vlna energie, způsobená éterem. Najednou jsem se mohla hýbat, bylo mi úplně dobře. Ale proč mě držel i on, vždyť je to dhampír. Podle postavy a reflexů, jak mě chytil, jsem to poznala. Ale dhampíři přece nemají magii!
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 ANONYM :) ANONYM :) | 22. března 2014 v 19:11 | Reagovat

Super! fakt super počteníčko :)) :-)  :-)

2 Kendra Kendra | E-mail | Web | 30. března 2014 v 19:43 | Reagovat

Trochu jsem nepochopila, proč jí ten kluk na n nebo k třískl do hlavy :-D  :-D  :-D No... to je jedno :-D Jinak úžasná kapitola - Neopakuju se? :-D

3 Katy Katy | Web | 10. dubna 2014 v 16:14 | Reagovat

Hmm... budu číst dál!

4 Naira Naira | 18. června 2014 v 13:24 | Reagovat

Mohla bys vysvětlit rozdíly mezi dhampíry,.....atd. Ale jinak jdu číst dál.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama