Vítám Vás na svém blogu, doufám, že se vám tu bude líbit! :)
Nezapomeňte tu nechat hodnocení, nebo komentík ;)
A brzo se zase vraťte ;)
.
.

Název: Vitalové - Portál
Stav: rozepsaná
Počet kapitol: 27
Žánr: fantasy, romance, sci-fi
Číst ZDE! - Po kliknutí sjeďte kurzorem níže!Název: Vampírská Akademie Jinak - Láska s kapkou krve
Stav: dočasně uzavřená
Počet kapitol: 14
Žánr: fantasy, romance, sci-fi
Inspirace: Vampýrská Akademie
Číst ZDE! - Po kliknutí sjeďte kurzorem níže!


Název: Vampírská Akademie Jinak - Láska s kapkou krve - NIKOLAS
Stav: dočasně uzavřená
Počet kapitol: 14
Žánr: fantasy, romance, sci-fi
Inspirace: Vampýrská Akademie
...................Číst ZDE! - Po kliknutí sjeďte kurzorem níže!

2. kapitola

28. července 2014 v 0:00 | Nikka |  Láska s kapkou krve - Nikolas

1. Magie

Panebože, co se to se mnou děje??? Vždyť to je už potřetí co se mi to stalo! Už třetím dnem mám doslova a do písmene stejný sen.
Podívám se na budík, který už od mala straší na mém nočním stole. Ukazoval 6:27. Je růžový a takový starodávný. Když jsem byl malý věnovala mi ho sestra, že ho dostala po prababičce, ale že dostala nový, tak že si ho mám nechat. A já jelikož už po prababičce, kromě toho růžového budíku nemám, tak jsem si ho nechal.
Vykonal jsem každodenní ranní hygienu a vlekl se do kuchyně udělat si kafe a míchaná vajíčka. Z horní skříňky nad kuchyňským dřezem jsem vyndal dózu s kávou. Z vedlejší skříňky jsem vytáhl oprýskaný hrníček, který mám snad od pěti let a jsem zvyklý ráno pít pouze z něj. Dal jsem vařit vodu do rychlovarné konvice a otevřel ledničku, ve které jsem marně hledal vejce. Nenašel jsem je.
Přemýšlel jsem, kdy jsem je dojedl a pak mi došlo, že jsem si předevčírem ráno dělal také míchaná vajíčka, a když jsem je šel koupit tak neměli. S kručícím žaludkem jsem na sebe navlékl tričko, kraťasy, boty, za pásek jsem vložil stříbrný kůl a vyrazil jsem do nákupního střediska. Už jsem stál za dveřmi, když zrovna zapískala konvice. Zul jsem boty, zavřel dveře a šel si ještě vypít tu kávu. Ta mě krásně probudila a už s lepší náladou jsem nastartoval auto a vyrazil.
Pořád mě trápil ten sen. Opakuje se a to se mi nelíbí. Myslím si, že je v tom éter, ale nejsem si jistý. Já sice éter ovládám, ale ne tak dobře jako vampýři. Jsem dhampýr a éter jsem získal, protože jsem stínem políbený a jsem napůl vampýr = Moroj a dhampýr. Je málo takových, jako jsem já. Například naše královna Vasilisa Dragomirová.
Fyzickými schopnostmi jsem stejný, jako ostatní dhampýři. Ale to v čem se liším, je magie. Ostatní dhampýři jí neovládají. To pouze Morojové a nebo někteří lidé, ale to už je kapitola sama o sobě. Ovládám éter. Jeden z pěti druhů magie, kterou má každý, bez výjimky, Moroj. Voda, země, vzduch, oheň a éter. Éter je nejméně prostudovaný. Ovládá ho jen hrstka lidí a pravdou je, že éter ovládá je. Je to mocná magie. U ostatních druhů magie se čerpá energie ze zdroje. Voda z vody, země ze země, vzduch ze vzduchu a oheň z ohně, ale éter z vás.
Vešel jsem do OC Nisy v Liberci. Cestou jsem se stavil na toaletě. Když jsem vycházel ze dveří, spatřil jsem ji. Zalezl jsem zpátky do dveří, opřel se o zeď, ale stále jsem ji pozoroval. Bylo vidět, že vycítila můj pohled a tak se otočila mým směrem. Najednou se otočila zády, tak se mi na chvíli ulevilo, ale když jsem si všiml, že pod trikem na zádech drží kůl, strnul jsem. Ona je dhampírka! Doběhla k vysoké dívce, která platila u pokladny kreditkou za oblečení. Na první pohled jsem poznal, že je to Morojka. Hned mi vytanulo na mysli: "Nejdříve oni, potom my!" O něčem se ty dvě dohadovaly a pak dhampírka vyběhla mým směrem. Už byla u dveří, když jsem si všiml, že je strašně bílá v obličeji. Lekl jsem se, že je strigojka, tak jsem rychle vypálil loktem jí do spánku. Než upadla do bezvědomí, zakřičela: "Bello!" Pak mi padla rovnou do náruče.
Otevřel jsem dveře a srazil jsem se s tou Morojkou, se kterou před chvílí mluvila dívka v mé náruči. "Kate!" zavřískla.
"Sakra nekřič! Jsme na veřejnosti! Ty jsi Bella, že jo?" zeptám se jí v domnění, že je to ona, jejíž jméno bezvědomá dívka vykřikla.
"Jo jsem, jak to víš?" zeptala se mě.
"Vykřikla tvé jméno než…" nedokončil jsem větu, podíval se dolů na onu dívku a potom zase na Bellu. "No tak "Bello" jestli jí chceš ještě někdy vidět tak pojď se mnou!" řekl jsem jí a nečekal, až mi odpoví. Pořád jsem na ni starostlivě koukal. Ujistil jsem se, že není strigojka tím, že měla šíleně vysoký tep. Její bledou skoro až zombie světlou kůži vysvětluje strach. Asi se bála o Bellu, o sebe, nebo taky mě. Ale já se bál, že jsem jí zranil víc, než jsem si myslel. Studoval jsem její obličej. Ano, je to ona, je to ta dívka z mého snu. Jak že se to jmenovala… Kate, ach Kate. Je velice krásná a naštěstí lehká. Málem jsem to s ní napálil do sloupu, na poslední chvíli do mě strčila Bella. Okamžitě jsem se vyhnul. Mám naštěstí opravdu rychlé reflexy, díky výcviku dhampýrů.
Odvezl jsem je ke mně domů.
Kate leží na mé posteli a je v bezvědomí… A já jsem zatím v kuchyni a vařím pro Kate čaj a pro sebe druhé kafe.
"Kate, Kate, vzbuď se!" uslyšel jsem z vedlejší místnosti hlas Belly.
"Hmm…" bručela Kate. Usmál jsem se nad tím. Aspoň že je při vědomí. Došel jsem do místnosti a opřel se o zamčené dveře a koukal klíčovou dírkou dovnitř. Otevřela oči a zaostřila na Bellu. "Bello? Kde… Kde to jsem?" koktala.
"U nějakého kluka doma, jakže to říkal, že se jmenuje? Myslím něco na n nebo na k, nebo na s? Nevím! On nás sem odvezl potom, co ti to udělal, ale on nechtěl! Je moc milý!!!" řekla o mě Bella.
"Milý? Řekla jsi milý? Co je milého na tom, že mě někdo praští do hlavy?" zuřila Kate. "Kde je?" Bella neodpověděla, jen pevně sevřela rty. "Alžběto Isabelo Blackeová, okamžitě mi odpověz, kde je! Neboj, nezabiju ho," dodala klidnějším hlasem a mě se ulevilo. Nechtěl bych ji naštvat.
V tu chvíli mi ale něco docvaklo. No jasně, Bella = Isabela. A to příjmení Blackeová. Blackeovy patří do jednoho z královských rodů. To znamená, že Kate bude asi Kateřina, protože tak se jmenuje prvním jménem mladší sestra Isabely. Kate je královská dhampírka.
Otevřel jsem dveře dokořán. Kate vyskočila z postele a zaujala bojový postoj. Ale nejspíš se jí pořád motala hlava, protože mi spadla rovnou do náruče, neschopná pohybu.
"Vy jste ty královské sestry, že jo?" ujistil jsem se nevěřícně.
"Jo jsme," řekla Bella, "vadí?"
"Ne!" vyhrkl jsem. "Naopak, komu se podaří, aby mu královská dhampýrka spala v posteli?" vtípkoval jsem, protože jasem si nebyl jistý, jak mám reagovat. Kate se v mé náruči stále nehýbala. "Poklonil bych se vám, ale mám v rukách vaší sestru!" řekl jsem a nadhodil si Kate, protože jsem mi začala klouzat z rukou.
Bela se Kate zadívala do očí a asi minutu ji pozorovala. Došlo mi, že pokud spolu nemají pouto, tak asi zkoumá její auru. Ale uživatel éteru pozná, co druhý uživatel dělá a tak jsem poznal, že spolu komunikují. Kate je stínem políbená. Stejně jako já. To znamená, že by také mohla ovládat éter a ke všemu s ní mám ty sny, ve kterých ji miluji.
Došlo mi, že jsem našel svoji spřízněnou duši.
Položil jsem ji na postel a hlavu jí otočil směrem ode mne. Chtěl jsem, aby koukala na Bellu. "Podej mi ruku!" požádal jsem Bellu. Podala mi jí. Druhou rukou jsem chytil Kate za pravou paži a Bella za levou. Pak mnou projela vlna energie, způsobená éterem. Najednou se Kate pohnula.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Co by jsi chtěla být?

Moroj
Dhampír
Strigoj

Komentáře

1 Katy Katy | Web | 29. července 2014 v 9:11 | Reagovat

Nóó, zajímavě se to rozjíždí. Budu se těšit na pokračování.

2 Nikka Nikka | E-mail | Web | 30. srpna 2014 v 21:31 | Reagovat

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama