Vítám Vás na svém blogu, doufám, že se vám tu bude líbit! :)
Nezapomeňte tu nechat hodnocení, nebo komentík ;)
A brzo se zase vraťte ;)
.
.

Název: Vitalové - Portál
Stav: rozepsaná
Počet kapitol: 27
Žánr: fantasy, romance, sci-fi
Číst ZDE! - Po kliknutí sjeďte kurzorem níže!Název: Vampírská Akademie Jinak - Láska s kapkou krve
Stav: dočasně uzavřená
Počet kapitol: 14
Žánr: fantasy, romance, sci-fi
Inspirace: Vampýrská Akademie
Číst ZDE! - Po kliknutí sjeďte kurzorem níže!


Název: Vampírská Akademie Jinak - Láska s kapkou krve - NIKOLAS
Stav: dočasně uzavřená
Počet kapitol: 14
Žánr: fantasy, romance, sci-fi
Inspirace: Vampýrská Akademie
...................Číst ZDE! - Po kliknutí sjeďte kurzorem níže!

5. kapitola

18. srpna 2014 v 0:00 | Nikka |  Láska s kapkou krve - Nikolas

Otec nebo idiot?

Všichni tři jsme seděli vedle sebe vzadu v autě.
"Jak se jmenuješ?" zeptala se mě zničehonic Kate.
"Nikolas, ale říkej mi Niku," řekl jsem potichu.
"Tak fajn 'Niku', můžeš mi prosím tě vysvětlit, proč si se nechal spoutat?" zeptala se mě nabroušeně.
"To ti to nedošlo? Vždyť kdybych se s nimi pral, tak to ucítíš i ty!" oznámil jsem jí s bolestí v hlase. "Nikdy si neodpustím, že jenom kvůli mně zažíváš a budeš zažívat mnohem více bolesti než normálně!" Na to mi nic neřekla, jen si položila hlavou na opěradlo a odpočívala.
Dojeli jsme k bráně, která se hned začala otevírat. Naše auto zastavilo před hlavním vchodem do paláce, kde už stál muž ve středních letech a prohlížel si nás skrz okénko v autě. Naznačil nám, ať vystoupíme, tak jsme vystoupili z vozu. Nejprve vystoupila Bella, hned za ní Kate a pak teprve já. Kate okamžitě zaujala pozici strážce.
"Óóó, moje nevlastní dcera Kateřina, jako vždy ušlechtilý nápad, ale realita trochu pokulhává. Vážně si myslíš, že zastavíš moje lidi, když jim nařídím, aby Isabele něco udělali?" vysmíval se jí a to se mi nelíbilo. Už jsem chtěl něco říct na její obhajobu, ale předběhla mě.
Plivla před něj na zem. "Zpochybňuj si mě, jak chceš, ale už nikdy mě nenazývej tvojí nevlastní dcerou!" zavrčela tak tichým a přísným hlasem, že se lekl i muž stojící před námi a ve mně hrklo.
"Myslím, že byste se obě rádi pozdravili s vaší matkou!" řekl vzrušeným hlasem! "Odveďte je!" přikázal někomu, kdo stál za námi.
Muž v černém obleku se slunečními brýlemi nás odvedl do druhého patra budovy do malé místnosti, kde se v rohu krčila malá postava. Ta postava byla s největší pravděpodobností jejich matka. "Mami!" vykřikla Kate a rozeběhla se k ní. Mamka k ní vzhlédla. Její obličej byla samá modřina. "Bello, pojď sem!" křičela Kate. To ani nemusela říkat, protože už přibíhala spolu se mnou. Bella okamžitě vztáhla ruku k mámě a soustředila se. Pomocí éteru jí vyléčila, modřiny zanikaly, boule splaskly, rány se zacelili. Jejich mamka se zvedla se a objala je.
Já tam za nimi stál a smutně na ně koukal, vzpomněl jsem si totiž na mou mrtvou matku a na to jak mně už nikdy nebude moct obejmout, ale to už si mě všimla jejich mamka a objala mě taky. Parádně jsem si užíval, že Kate můžu objímat! Pak jsem potichu zašeptal: "Vy buďte rádi, že vaše matka žije!" Jen co si uvědomila význam mých slov, objala mě sama. Přitiskl jsem se k ní, položil si hlavu na její rameno a jen ji držel. Po chvíli, která se mi zdála, jako celý život jsem ji musel pustit, ale teplo jejího těla si budu pamatovat.
"Sedněte si," řekla jejich mamka. "Je to na dlouho…" povídala a povídala a nakonec řekla: "Proto se musíte na Akademii sv. Vladimíra vrátit!"
"Ale co já?" zeptal jsem se. "Mě tam nevezmou! Jsem moc starý na to, abych tam byl jako student!"
"Máte tu někdo telefon?" zeptala se mamka. Bella vytáhla z kapsy mobil a dala jí ho do ruky. "Znám číslo na ředitelku, mimochodem je to moje sestřenice, proto jste v minulosti neměly žádné tresty, zatímco ostatní ano. Ahoj, tady Angelika Blackeová…" Přivolala vzdušnou pomoc a zajistila mi pobyt na Akademii, hodná to žena. Konečně jsme uslyšeli helikoptéru. "A Nikolasi?"
"Ano, paní Blackeová?" odpověděl jsem otázkou.
"Nezapomeň, že jsi pomocný strážce!"
"Ano, madam!" ujistil jsem ji.
"A buď na ní hodný, ona si zaslouží někoho hodného! Jinak ruce pryč!" Přikývl jsem, jakože rozumím a začervenal se. Tohle jsem fakt nečekal.
"Isabelo, ty nezapomeň na to, že jsi princezna a že tě nesní urážet ten, komu to sama nedovolíš!"
"Jasně mami," odpověděla jí s láskou v hlase Bella.
"A Kate, pojď sem," řekla mamka a ukázala prstem ve znamení, že má k ní jít. "Chraň Isabelu, ať se jí nic nestane, ale mysli taky na sebe. Nezapomeň, že na akademii, je plno strážců, proto chci, aby sis taky trochu užívala svá nejlepší léta! Pamatuji si, jak jsem vyváděla já, létala jsem od průšvihu k průšvihu. Neříkám, že máš hodit sebeovládání za hlavu, to ne. Věř mi, že ti závidím tvou spřízněnou duši! Možná ti někdy povím, kdo byla ta moje! A teď už běžte!"
"Ty nepůjdeš s námi?" zeptala jsem se starostlivě.
"Jasně, že půjdu, tady nezůstanu ani minutu!" odpověděla se zhnusením.
Ozvaly se kroky, tak jsme spolu s Kate dali rychle židli pod kliku. Ozývaly se rány, ale dveře nešli naštěstí otevřít. U okna se už houpal žebřík, tak jsme se ho rychle chytili a doslova jsme odletěli. Žebřík se začal pomalu navíjet a nakonec jsme všichni seděli v helikoptéře se sluchátky na uších.
Cestou do Montany, kde se akademie nacházela, jsme dvakrát přestupovali na jiný let. Trvalo nám to dva dny. Druhý den se ke mně Kate v letadle otočila a ptala se mě na všemožné otázky. Poctivě jsem odpověděl na každou její otázku, ale byl jsem strašně unavený. V noci jsem nespal. Omluvil jsem se jí s tím, že chci spát. Kate to naštěstí pochopila a nechala mě být. Usnul jsem hned.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Co by jsi chtěla být?

Moroj
Dhampír
Strigoj

Komentáře

1 Katy Katy | Web | 18. srpna 2014 v 11:26 | Reagovat

No pane jo! Teď se už těším ještě víc na pokračování než  před přečtení této kapitoly.

2 Katy Katy | Web | 18. srpna 2014 v 18:56 | Reagovat

Ahoj, ráda bych tě zapojila do akce "známá firma."
Bližší info nalezneš na mém blogu.
http://mybuterfly.blog.cz/1408/pravidla-k-akci-znama-firma

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama